Oddělení pro děti aktuálně

Výběrové řízení

Městská knihovna Nové Město nad Metují hledá knihovníka/knihovnici do oddělení pro děti mládež

HRÁTKY S BATOLÁTKY – cvičení s Markétou Hrádkovou

Zveme Vás na úterní setkání pro děti od 1 do 4 let a jejich rodiče, kde naším hostem bude odbornice na cvičení maminek s dětmi Markéta Hrádková. Sejdeme se v 9 hodin na dětském oddělení. Knihovna pro vás bude extra otevřena od 8:45, kočárky a odrážedla si můžete zanechat v průjezdu knihovny, který bude po dobu setkání uzamčen. K dispozici máme nočník i přebalovací pult. Těšit se můžete na cviky pro malé děti i společné cvičení s maminkami a tipy, jak doma s dětmi zábavně cvičit.

DOPOLEDNÍ DESKOVKY

Přijďte si zahrát deskové hry do knihovny! Na dětském oddělení pro Vás máme v sobotu 25. listopadu otevřeno od 9:30 do 11 hodin a připravenou řadu zbrusu nových deskových her, které si zde můžete s kamarády zahrát, případně půjčit i domů…

POHÁDKOVÁ HODINKA

Rádi bychom Vás pozvali na druhou Pohádkovou hodinku, která se bude pravidelně konat jednou měsíčně. Je určena pro rodiče s dětmi od 4 do 8 let. Akce se koná od 9 do 10 hodin na dětském oddělní a je zdarma.

WEDNESDAY V KNIHOVNĚ

Těšit se můžete na dlabání dýní, kvíz o Wednesday, tematické vyrábění, hry a tanec. Pro děti od 8 let. Nutno rezervovat předem! Přihlaste se osobně na dětském oddělení nebo na tel. č. 702 132 510

Pohádková hodinka

Rádi bychom Vás pozvali na novou dětskou akci s názvem Pohádková hodinka, která se bude pravidelně konat jednou měsíčně. Je určena pro rodiče s dětmi od 4 do 8 let. Naše první hodinka se uskuteční v sobotu 14. října a můžete se na ní těšit na čtení pohádky z knihy Radka Malého Příhody matky přírody. Akce se koná od 9 do 10 hodin na dětském oddělní a je zdarma.

Hrátky s batolátky

Zveme Vás na úterní setkání pro děti od 0 do 4 let a jejich rodiče, pod novým názvem Hrátky s batolátky. Sejdeme se v 9 hodin na dětském oddělení. Knihovna pro vás bude extra otevřena od 8:45, kočárky a odrážedla si můžete zanechat v průjezdu knihovny, který bude po dobu setkání uzamčen. K dispozici máme nočník i přebalovací pult. Tématem setkání bude podzim, který se promítne do našeho programu. Kromě toho vám představíme Kouzelné čtení od Albi, které jsme pro vás nově pořídili.

Krtek - dopolední setkání pro rodiče s dětmi od 0 do 5 let

2. 5. – 8:45 hodin – Městská knihovna, dětské oddělení Přijďte v úterý mezi 8:45 a 9 h, kdy pro Vás bude knihovna otevřena. Plánovaný konec je v 10 hodin. Můžete se těšit na říkanku, pohádku, omalovánku, tipy na knížky, hraní si a zábavu v příjemném prostředí knihovny. Vstup volný

Noc s Andersenem

31.3. - 1.4. od 16 hodin– Městská knihovna, dětské oddělení

Čarodějnice v knihovně

V sobotu 29.4. 2023 zveme děti a jejich rodiče na čarodějnické odpoledne, které se bude konat na zahradě knihovny. Těšit se můžete na soutěže, opékání a vyhlášení nejlepšího kostýmu čarodějnice. Akce začíná ve 14 hodin a končí v 17 hodin. Čarodějnický kostým vítán, buřty s sebou. Těšíme se na Vás!

Krtek - dopolední setkání pro rodiče s dětmi od 0 do 5 let

Přijďte v úterý mezi 8:45 a 9 h, kdy pro Vás bude knihovna otevřena. Plánovaný konec je v 10 hodin. Můžete se těšit na říkanku, pohádku, omalovánku, tipy na knížky, hraní si a zábavu v příjemném prostředí knihovny. Vstup volný

Krtek

7. 2. – 8:45 hodin – Městská knihovna, dětské oddělení

Vánoční vyrábění

Od 5. 12. do 9. 12. 2022 v odpolední otevírací době a v sobotu 10.12. 2022 dopoledne.

Krtek

Setkání pro nejmenší a jejich rodiče 1.11.2022 od 9h.

Jezevec Chrujda

Setkání s autorem večerníčku Petrem Stančíkem, promítání večerníčku.

Dopoledne s krtkem pro nejmenší a jejich rodiče

Úterý 1. března 2022 - setkání s nejmenšími čtenáři...povídání o masopustu,nové knihy, čerstvé koblížky a krásná vystřihovací maska na karneval od firmy Losenický, polygrafický závod- děkujeme :-)

Medvíďata !!!

Dobrodružné putování tří medvíďat a zároveň žůžo oddech.

Fantasy pro děti a mládež

V hlavní roli kočky! Příběh divokých koček je příběh hrdinů, bojovníků, převedený do světa zvířat. Skvělé fantasy pro děti a mládež.

Holky pozor!!!

Valentýnské čtení - dnes objednej - zítra vyzvedni!

Cena za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ za rok 2020 na podporu čtenářské gramotnosti

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 28. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti. Cílem Ceny je ocenit hodnotná literární díla, vydaná v roce 2020 pro děti a mládež, a mimořádné počiny školních knihoven. Cena upozorňuje pedagogickou a ostatní veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí.

Anketa "NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM"

Hlasování v anketě je určeno široké veřejnosti a prosíme knihovny o pomoc s propagací této akce. Katalog Nejlepší knihy dětem 2019/2020 je určen také široké veřejnosti, která si zde vybere kvalitní dětskou literaturu, slouží rodičům, učitelům a také knihovníkům.

Zpráva z dětského oddělení!!!

MUCHAMORE, ROBERT : NOVÁČEK Dvanáctiletý chlapec James skončí v dětském domově, kde jde z průšvihu do průšvihu. Z pudu sebezáchovy přijme nabídku, aby vstoupil do CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby. Tvrdý výcvik, mrznutí venku, souboje, přátelství, akce, láska - to všechno kniha má. A můžete se těšit…máme 12 dílů!

Noc s Andersenem v nouzovém stavu!!!

Milé děti, milí rodiče! Uspořádejte si svou vlastní noc! Zkuste věnovat páteční večer společnému čtení, rodinnému divadélku s literárními předlohami, společnému povídání o tom, co rádi čtete, malování obrázků inspirovaných četbou, připravte si čtecí doupata či polštářky, napište společný příběh či natočte video, jak si společně čtete!

Noc s Andersenem 2020

Při přiležitosti celostátní akce " Noc s Andersenem" zveme děti od první do páte třídy na dobrodružný a tajuplný výlet.

Balení učebnic

Nová služba na dětském oddělení - balení učebnic všech tvarů a velikostí. Nabídka platí od 1.9.2020 do 25.09.2020. Cena za jeden obal 5 Kč.

Knihovnické doupě

...aneb pohodová dvouhodinka v klubovně knihovny naproti dětskému oddělení. Zveme všechny děti od první do páté třidy.

Lovci perel

Naši nejlepší a zdatní lovci perel budou zapsáni do listiny Velkých lovců perel a získají knižní odměnu. V pondělí 14. září 2020 v 16 hodin v klubovně.

Zdravíme všechny čtenáře oddělení pro děti a mládež! Nezapomněli jste na nás? Bojíte se přijít? Nemějte obavy.

Počet neomezen. Knihy, které si budete odnášet domů, jsou také ošetřeny dezinfekcí a nově přebalené. Máme pro Vás nové knihy, časopisy a audioknihy. Knížky pro holky, pro kluky i pro ty úplně nejmenší, plné zábavy i poučení. „Chcete zmoudřet? Můj ty světe - otevřete knížku - čtěte!“            Jiří Žáček (český spisovatel, básník, tvůrce aforismů)

KOMIKS PRO VÁS!!!

V nabídce komiksů je pro Vás přichystaná nadílka dvojice galských bojovníků Asterixe a Obelixe a jejich roztomilého psa Idefixe.

Nejstaršími učiteli lidí jsou zvířata.

Šibalské pohádky o zvířecích taškářích a filutech ( filuta - označení pro člověka chytrého, vychytralého nebo potměšilého, hovorově chytráka, šibala, nebo mazaného člověka), jsou si vzácně podobné napříč kontinenty-vydejte se do s nimi do Indie, Severní Ameriky, Ghany….příběhy nejen pro děti J

Dopoledne s krtkem pro nejmenší a jejich rodiče

přijďte se seznámit společně s dětmi - nejmenšími čtenáři, s knihou a nepřeberným množstvím příběhů a informací v ní. Při setkání Vám rádi nabídneme prostor pro sdílení s ostatními rodiči, orientaci v nabídce kvalitní literatury pro děti a podpoření rozvoje verbálních schopností dětí a jejich vytvoření vztahu ke knize. Těšíme se na vás v pátek 6.března v 10 hodin dopoledne v oddělení pro děti. Vstup je volný.

Lovci perel

V pátek 31. května ukončujeme I. ročník soutěže Lovci perel. Ve čtvrtek 20. června od 15 hodin proběhne v naší klubovně vyhlášení vítězů.

Výstava žákovských prací na téma bratři Čapkové

Ve spolupráci základních škol Novoměstska vznikla unikátní výstava prací inspirovaných životem a dílem slavných umělců. Na výstavě se podílí Místní akční skupina Pohoda venkova, z. s. a MAP II Novoměstsko. Od pondělí 6. 5. do 30. 5. Ve společenském sále, vstup je volný.

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce na knihovní zahradě pro menší děti a jejich rodiče. Soutěže, zábava, opékání. Pořádáme v úterý 30. 4. od 18 hodin, vstup je volný.

Klub čtenářů

Další setkání klubu dětského klubu čtenářů bude 13.prosince a potom už v novém roce 17.ledna vždy od 15.00 do 17.30.

Setkání s youtuberem - KOVY

Jeden z nejzajímavějších českých youtuberů navštíví na pozvání knihovny naše město. Akci určenou především mladší generaci pořádáme v kině 70 v pondělí 8. 10. od 15 hodin. Vstupenky v ceně 50,- Kč jsou k dispozici v předprodeji v ODDĚLENÍ PRO MLÁDEŽ od 3. 9. Soutěž o lístky ZDARMA probíhá na knihovním fb a instagramu!

Výpůjční doba o prázdninách

Knihovna pro vás bude otevřená po celé prázdniny od pondělí do pátku beze změn, tradičně se ruší pouze sobotní služby.

Svatojánská noc

Svatojánská noc Již tradiční akce pro nejmenší v doprovodu rodičů na knihovní zahradě proběhne v úterý 19. 6 .

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce pro děti a jejich rodiče na knihovní zahradě začne v pondělí 30. 4. od 18 hodin. Soutěže, zábava, opékání. Vstup je volný.

Výstava na dětském oddělení

Tajná dvojka A + B – Zločin mezi dinosaury kniha od autora Jiří W. Procházka, Klára Smolíková, Viktor Svoboda. Artur a Bára jsou spolužáci a kamarádi, ale ve třídě na sebe moc neupozorňují. Potřebují vypadat nenápadně. Jsou to totiž špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady......