Oddělení pro děti aktuálně

Výstava žákovských prací na téma bratři Čapkové

Ve spolupráci základních škol Novoměstska vznikla unikátní výstava prací inspirovaných životem a dílem slavných umělců. Na výstavě se podílí Místní akční skupina Pohoda venkova, z. s. a MAP II Novoměstsko. Od pondělí 6. 5. do 30. 5. Ve společenském sále, vstup je volný.

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce na knihovní zahradě pro menší děti a jejich rodiče. Soutěže, zábava, opékání. Pořádáme v úterý 30. 4. od 18 hodin, vstup je volný.

Čtenářský klub

Další setkání dětského čtenářského klubu proběhne ve čtvrtek 8.11. od 15 hodin v klubovně knihovny.

LOVCI PEREL

Od září se můžete v dětském oddělení zapojit do nové čtenářské soutěže!

Seznamy literatury pro děti 2019

Členky Klubka KDK SKIP východních Čech aktualizovaly seznamy dětské literatury, které vytvořily pro potřeby učitelů a rodičů.

Klub čtenářů

Další setkání klubu dětského klubu čtenářů bude 13.prosince a potom už v novém roce 17.ledna vždy od 15.00 do 17.30.

Setkání s youtuberem - KOVY

Jeden z nejzajímavějších českých youtuberů navštíví na pozvání knihovny naše město. Akci určenou především mladší generaci pořádáme v kině 70 v pondělí 8. 10. od 15 hodin. Vstupenky v ceně 50,- Kč jsou k dispozici v předprodeji v ODDĚLENÍ PRO MLÁDEŽ od 3. 9. Soutěž o lístky ZDARMA probíhá na knihovním fb a instagramu!

Výpůjční doba o prázdninách

Knihovna pro vás bude otevřená po celé prázdniny od pondělí do pátku beze změn, tradičně se ruší pouze sobotní služby.

Svatojánská noc

Svatojánská noc Již tradiční akce pro nejmenší v doprovodu rodičů na knihovní zahradě proběhne v úterý 19. 6 .

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce pro děti a jejich rodiče na knihovní zahradě začne v pondělí 30. 4. od 18 hodin. Soutěže, zábava, opékání. Vstup je volný.

Výstava na dětském oddělení

Tajná dvojka A + B – Zločin mezi dinosaury kniha od autora Jiří W. Procházka, Klára Smolíková, Viktor Svoboda. Artur a Bára jsou spolužáci a kamarádi, ale ve třídě na sebe moc neupozorňují. Potřebují vypadat nenápadně. Jsou to totiž špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady......