Oddělení pro děti aktuálně

Nejstaršími učiteli lidí jsou zvířata.

Šibalské pohádky o zvířecích taškářích a filutech ( filuta - označení pro člověka chytrého, vychytralého nebo potměšilého, hovorově chytráka, šibala, nebo mazaného člověka), jsou si vzácně podobné napříč kontinenty-vydejte se do s nimi do Indie, Severní Ameriky, Ghany….příběhy nejen pro děti J

KOMIKS PRO VÁS!!!

V nabídce komiksů je pro Vás přichystaná nadílka dvojice galských bojovníků Asterixe a Obelixe a jejich roztomilého psa Idefixe.

Zdravíme všechny čtenáře oddělení pro děti a mládež! Nezapomněli jste na nás? Bojíte se přijít? Nemějte obavy.

Počet neomezen. Knihy, které si budete odnášet domů, jsou také ošetřeny dezinfekcí a nově přebalené. Máme pro Vás nové knihy, časopisy a audioknihy. Knížky pro holky, pro kluky i pro ty úplně nejmenší, plné zábavy i poučení. „Chcete zmoudřet? Můj ty světe - otevřete knížku - čtěte!“            Jiří Žáček (český spisovatel, básník, tvůrce aforismů)

LOVCI PEREL

Od 2. září 2019 otevíráme již druhý ročník soutěžní hry LOVCI PEREL. Nová pravidla hry se dozvíte na dětském oddělení.

LOVCI PEREL

Od září se můžete v dětském oddělení zapojit do nové čtenářské soutěže!

Dopoledne s krtkem pro nejmenší a jejich rodiče

přijďte se seznámit společně s dětmi - nejmenšími čtenáři, s knihou a nepřeberným množstvím příběhů a informací v ní. Při setkání Vám rádi nabídneme prostor pro sdílení s ostatními rodiči, orientaci v nabídce kvalitní literatury pro děti a podpoření rozvoje verbálních schopností dětí a jejich vytvoření vztahu ke knize. Těšíme se na vás v pátek 6.března v 10 hodin dopoledne v oddělení pro děti. Vstup je volný.

Lovci perel

V pátek 31. května ukončujeme I. ročník soutěže Lovci perel. Ve čtvrtek 20. června od 15 hodin proběhne v naší klubovně vyhlášení vítězů.

Výstava žákovských prací na téma bratři Čapkové

Ve spolupráci základních škol Novoměstska vznikla unikátní výstava prací inspirovaných životem a dílem slavných umělců. Na výstavě se podílí Místní akční skupina Pohoda venkova, z. s. a MAP II Novoměstsko. Od pondělí 6. 5. do 30. 5. Ve společenském sále, vstup je volný.

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce na knihovní zahradě pro menší děti a jejich rodiče. Soutěže, zábava, opékání. Pořádáme v úterý 30. 4. od 18 hodin, vstup je volný.

Klub čtenářů

Další setkání klubu dětského klubu čtenářů bude 13.prosince a potom už v novém roce 17.ledna vždy od 15.00 do 17.30.

Setkání s youtuberem - KOVY

Jeden z nejzajímavějších českých youtuberů navštíví na pozvání knihovny naše město. Akci určenou především mladší generaci pořádáme v kině 70 v pondělí 8. 10. od 15 hodin. Vstupenky v ceně 50,- Kč jsou k dispozici v předprodeji v ODDĚLENÍ PRO MLÁDEŽ od 3. 9. Soutěž o lístky ZDARMA probíhá na knihovním fb a instagramu!

Výpůjční doba o prázdninách

Knihovna pro vás bude otevřená po celé prázdniny od pondělí do pátku beze změn, tradičně se ruší pouze sobotní služby.

Svatojánská noc

Svatojánská noc Již tradiční akce pro nejmenší v doprovodu rodičů na knihovní zahradě proběhne v úterý 19. 6 .

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce pro děti a jejich rodiče na knihovní zahradě začne v pondělí 30. 4. od 18 hodin. Soutěže, zábava, opékání. Vstup je volný.

Výstava na dětském oddělení

Tajná dvojka A + B – Zločin mezi dinosaury kniha od autora Jiří W. Procházka, Klára Smolíková, Viktor Svoboda. Artur a Bára jsou spolužáci a kamarádi, ale ve třídě na sebe moc neupozorňují. Potřebují vypadat nenápadně. Jsou to totiž špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady......