Oddělení pro dospělé aktuálně

Elegance první republiky

Elegance první republiky V úterý 14. 2. od 17 hodin uvádíme pro velký úspěch již podruhé módní přehlídku tanečního sdružení žen Sestry Chalupovy ze Skalice u Hradce Králové. Zveme všechny milovníky starých časů. Ve společenském sále, vstupné 30,- Kč.

Poděkování Mgr. Vladimíru Růžičkovi

Od 20.10. přestává být Mgr. Vladimír Růžička ředitelem novoměstské knihovny, kterou opouští ze zdravotních důvodů. Za celý kolektiv Městské knihovny přejeme panu Růžičkovi hodně zdraví, síly a děkujeme mu!

Historická próza

Když čteme nějaký příběh z historie, většinou docházíme k názoru, že lidstvo je stále stejné a nepoučitelné – vždyť život se skládá ze stejných radostí a strastí, jen ty historické kulisy se mění…

Pocta Karlu IV.

Koncertní hold Otci vlasti, králi Karlu IV. Hudbu složil Štěpán Rak, z Moralit Karla IV. sestavil a průvodní slovo, s využitím motivů z prací Jindřicha Pecky a Františka Kožíka, napsal Alfred Strejček

Humoristická literatura

Nemálo čtenářů často sáhne po knížce, která je „pohladí po duši“ a vykouzlí jim úsměv na rtech.

Thrillery, válečné a špionážní romány

Nejdříve trochu teorie: Thriller (z angl. thrill: otřást, vzrušit) je žánr, který má u čtenáře nebo diváka vyvolat silné napětí a emoce. Thriller je rovněž blízký detektivce, avšak v thrilleru se hrdina spíše snaží zkřížit plány nepříteli, zabránit spáchání zločinu než odkrývat zločin, který se už stal.

Svět fantazie

Knihy z regálů sci-fi a fantasy nabízejí čtenářům pohled do jiných, alternativních světů. Při četbě se rázem stanete astronautem, posledním přeživším na planetě nebo rytířem bojujícím s draky.

Na stopě zločinu

Detektivní romány patří tradičně k nejoblíbenějším a nejpůjčovanějším titulům naší knihovny. Minimálně každý třetí dospělý čtenář si aspoň jednou za rok nějakou detektivku vybere.

V hlavní roli žena

Vyznat se v současné knižní nabídce není lehké. Máme rádi čtenáře, kteří vědí, co chtějí, ale také ochotně poradíme s výběrem těm, kteří si nejsou jisti. Z toho důvodu u nás naleznete tematicky uspořádané knižní koutky, které tento výběr usnadňují.

Vídeňský vztah se smrtí

Pavla Apostolaki vás zavede na nejzajímavější vídeňské hřbitovy, představí vám nejslavnější pohřební průvody a seznámí vás se specifickými zvyky Vídeňanů. A přestože téma vypadá pochmurně, nebojte se. Bude zábava! V úterý 7. 3. od 18 hodin ve společenském sále, vstupné 30,- Kč.

Vivat Comenius VYPRODÁNO!!!!!!!!!!!!!

Komponovaný pořad hudby a mluveného slova. Účinkují Štěpán Rak a Alfréd Strejček. Uvedeme v pondělí 13. 3. od 18 hodin. Vstupenky v ceně 120,- Kč budou v prodeji od 1. 2. v oddělení pro dospělé nebo přes internet na www.mestskyklub.cz Počet míst omezen!

Cesta do Uher

Cestopisná přednáška Ing. Luboše Hanuše. Ve čtvrtek 8. 12. od 18 hodin pořádá Klub českých turistů. Ve společenském sále.

Kaleidoskop Jana Rejžka

Naši knihovnu navštíví novinář a hudební a filmový kritik Jan Rejžek. Zveme vás ve středu 7. 12. od 18 hodin do společenského sálu. Vstupné 50,- Kč.

MYŠLENKÁRIUM

1. Island - Za přírodními krásami ostrova Ve čtvrtek 9. 3., přednáší PhDr. Ivo Králíček

Bábovka s kouzlem zimního času

Bábovka s kouzlem zimního času V sobotu 28. 1. od 15 hodin se koná další tradičním literárně-společenském setkání pro všechny generace. Tématem je tentokrát zima a její prožívání v časech minulých i v současnosti. Ve společenském sále, vstup je volný.