Letní antikvariát

Tradiční letní akce před budovu knihovny, v případě špatného počasí v chodbě. Doplňte si knihovnu! Kus za 5,- Kč., každý den doplňujeme. Začínáme v pondělí 17. 7., končíme v pátek 28. 7. ,otevřeno během otevírací doby knihovny.

Letní terasa

Opět otevíráme letní terasu v prvním patře. Přijďte si posedět s dobrou knihou pod slunečníkem s výhledem do zeleně. Vstup je volný, otevřeno během otevírací doby knihovny. Na obou odděleních knihovny je po celé léto k dispozici chlazená osvěžující voda zdarma!

Elegance první republiky

Elegance první republiky V úterý 14. 2. od 17 hodin uvádíme pro velký úspěch již podruhé módní přehlídku tanečního sdružení žen Sestry Chalupovy ze Skalice u Hradce Králové. Zveme všechny milovníky starých časů. Ve společenském sále, vstupné 30,- Kč.

Pocta Karlu IV.

Koncertní hold Otci vlasti, králi Karlu IV. Hudbu složil Štěpán Rak, z Moralit Karla IV. sestavil a průvodní slovo, s využitím motivů z prací Jindřicha Pecky a Františka Kožíka, napsal Alfred Strejček

NOVOMĚSTSKÝ ART SLET II. ROČNÍK

Vernisáž a výstava amaterských umělců z Nového Města nad Metují a okolí. Vernisáž se bude konat 3.8.2016 od 17:00 do 19:30 ve třetím patře Novoměstské knihovny. Vstupné je dobrovolné - výdělek z vernisáže bude věnován na chod knihovny.

Vídeňský vztah se smrtí

Pavla Apostolaki vás zavede na nejzajímavější vídeňské hřbitovy, představí vám nejslavnější pohřební průvody a seznámí vás se specifickými zvyky Vídeňanů. A přestože téma vypadá pochmurně, nebojte se. Bude zábava! V úterý 7. 3. od 18 hodin ve společenském sále, vstupné 30,- Kč.

Cesta do Uher

Cestopisná přednáška Ing. Luboše Hanuše. Ve čtvrtek 8. 12. od 18 hodin pořádá Klub českých turistů. Ve společenském sále.

Kaleidoskop Jana Rejžka

Naši knihovnu navštíví novinář a hudební a filmový kritik Jan Rejžek. Zveme vás ve středu 7. 12. od 18 hodin do společenského sálu. Vstupné 50,- Kč.

MYŠLENKÁRIUM

1. Island - Za přírodními krásami ostrova Ve čtvrtek 9. 3., přednáší PhDr. Ivo Králíček

Norsko - Mrazivá poezie

Norsko - Mrazivá poezie Cestopisná přednáška Michala Martinka. Ve čtvrtek 16. 2. od 18 hodin ve společenském sále. Pořádá KČT Nové Město nad Metují.

Bábovka s kouzlem zimního času

Bábovka s kouzlem zimního času V sobotu 28. 1. od 15 hodin se koná další tradičním literárně-společenském setkání pro všechny generace. Tématem je tentokrát zima a její prožívání v časech minulých i v současnosti. Ve společenském sále, vstup je volný.

Příběhy lidí z Titanicu

Příběhy lidí z Titanicu V úterý 7. 2. od 17 hodin uvedeme komponovaný pořad o světoznámé námořní katastrofě. Jeho forma je vhodná i pro děti od 10 let. Vstupné 50,- Kč. POZOR! Předprodej v oddělení pro dospělé od 16.1.! Počet míst omezen!

Na lehokole okolo Polska

Na lehokole okolo Polska Cestopisné promítání a vyprávění o zemi našich sousedů. Dozvíte se nejen řadu zeměpisných a přírodních zajímavostí, ale také mnoho informací ze světa vědy a techniky. Přednáší Ing. Martin Adámek. Zveme vás ve čtvrtek 6. 4. od 18 hodin do společenského sálu. Vstupné 30,- Kč.